Tip na výlet: Prozkoumat Oybin a okolí

23. 6. 2024

Prozkoumat Oybin a okolí to byl skvělý nápad na výlet. A myslím, že se to výborně povedlo.

Mám pro vás skvělý tip na místo, na výlet a oblast, která stojí za prozkoumání: Kurort Oybin a okolí v Žitavských horách.

Nádherná krajina plná lesů a skal, hned za hranicemi v Německu, jde o oblast spadající do Lužických a Žitavských hor.

Parádní pro turistiku, trailové běhání a kolo, zároveň je zde mnoho možností pro lezení, včetně několika ferrat.

Koukněte na video, kde se dozvíte více:

Trasa našeho výletu pro inspiraci je zde:

Já osobně, krom tohoto výletu, jsem přes Oybin a okolí již několikrát běžel v rámci trailových běžeckých závodů a vždy jsem byl z těch stezek nadšený.

Přímo v Oybinu se například koná O-SEE Ultra Trail, letos to bude 19.10.2024 (odkaz zde: www.o-see-ultratrail.de), jsou tam trasy:

Byl jsem tam v loňském roce, kdy jsem si tu padesátku a musím pochválit organizaci, spolu s trasou skvělé.

Další akce, která zde prochází je Lužická 50, oblíbený turistický pochod, který se koná většinou na začátku května. Schází se tam i hodně běžců, jako trénink jsem to již také dvakrát šel, články zde: Lužická 50 edice 2024 a Lužická 50 2022.

Celé Lužické hory je pak možné proběhnou v rámci výzvy PVLH – Prominentní vrcholy Lužických hor, www.pvlh.cz

Powered by GetYourGuide

Sledujte mě:

Kdo to tady vše píše:

Michal Kudrna, běhám po stezkách, nejčastěji v Českém ráji a v Krkonoších. Píšu, občas něco vyfotím nebo sestříhám.  Osobní motto: Více poznat, více zažít.